Konečně pobíhám i na webu...

Co se tak píše do prvních postů na nově vzniklém webu/blogu? Něco bych měl asi napsat o sobě. Jako, že jsem fotograf, fotografický lektor, webař a pro tento blog hlavně běžec. Ale nemyslete si, nejsem žádný běžec světových kvalit, jen si tak pobíhám, přemýšlím...

Znáte to o té kovářovic kobyle... takže web je sešitý horkou jehlou, zatím toho spoustu chybí. Třeba responzivní verze pro mobily a tablety, fíčury pro zobrazování tras běhů atd. to zkrátka budu dodělávat, když bude čas. Na své weby nemám tolik času, protože pracuji na těch klientských :-)

Běh je sport, nebudeme si nic nalhávat, sport poměrně namáhavý. Když do takové námahy investuji tolik sil, času a nakonec i peněz, tak jsem moc rád za to, že občas mohu vidět nějaký výsledek, nějaký limitní posun. Nezajímá mě umístění v závodě, je mi skutečně úplně jedno, jestli jsem skončil na 70. místě nebo 142. místě... no, možná kdybych měl na to bojovat o přední umístění, tak bych na to koukal jinak :-) ale já o přední umístění bojovat nikdy nebudu, není to má motivace. Takže se snažím prát s časem a se vzdáleností. Hlavně s tou vzdáleností. Pro někoho je 10 km strašná dálka, měl jsem to na začátku stejné. Pak jsem těch 10 km uběhl a bylo to super. Pak jsem těch 10 začal běhat skoro každý den a už to nebyla meta, byl to standard, uběhl jsem svůj první půlmaraton, 30 km... takové vzdálenosti už mi tolik nenahání hrůzu. Takže jsem akorát posunul cíl na 100 km no a tak se pomaličku začínám dostávat k něčemu, co běžci nazývají ultra a neběžci naprostou idiocií a zvráceností. 100 km je dlouhodobý cíl, to se nedá běžet jen tak bez delší přípravy, takže nikam nespěchám, pěkně pomalu se k tomu dostanu.

Za 3 týdny běžím závod v Brdech. Brdská stezka se to jmenuje. Bude to 50 km se stoupáním 700 metrů. Takovou vzdálenost jsem ještě neuběhl, strašně se těším a taky se toho patřičně obávám. Bude to super! Rád bych to pod 5 hodin, uvidíme, jak moc velký utopista jsem.

To by pro začátek mohlo stačit. Možná ještě nějaké ty osobáky, i když to není nic moc :-)

5 km 21:15
10 km 44:39
Půlmaraton 1:42:36

Mé výběhy zapisuji na Endomondo.com, Strava.com a na Dailymile.com

*
*
18310517
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Yennefer
To jsem ani nevěděla, že jde, uběhnout 50km! :-)
Měla bych si dát tu svou první metu, ten první 1km bez pocitu smrti na jazyku.
Běhání mám ze školy naprosto zošklivené, ale poslední dobou mě láká moc.
Lidské tělo je prý anatomicky stavěno více na běh, než na chůzi.
Však také náš druh putoval krajinou v malých skupinách na veliké vzdálenosti a sídlil jen krátkodobě. Tehdy se běh jistě velmi hodil :)
Já v běhu tuším schovaný další velký kus osobní svobody, tak jsem zvědavá, jestli se mi na něj také jednou podaří dosáhnout.
Michal Vitásek
Dá se uběhnout daleko více, třeba takový Spartathlon, skoro 250 km :-) ale to je pro mě mimo obzory...

Já jsem vždycky rád běhal ve škole, když jsme něco o tělocviku měli uběhnout, nebo jsem tedy spíše rád soutěžil, ale přišlo mi úplně úchylný, že si jde někdo jen tak zaběhat, až asi do svých 30 jsem si myslel, že by mě to nemohlo bavit, že to je prostě nuda. Ale není...

Když to bude bavit hlavu, bude to nakonec bavit i to unavené tělo :-)
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace